Darmowa dostawa na terenie Polski!

Hartowane panele kuchenne

Czym jest szkło hartowane?

To szkło otrzymywane na drodze obróbki zwykłego szkła metodą termiczną, dzięki czemu uzyskuje ono specyficzne właściwości: staje się bardzo odporne na uderzenie, wilgoć i temperaturę oraz na uszkodzenia mechaniczne, bardzo trwałe i wytrzymałe. Panele hartowane do kuchni to dziś jedna z najchętniej wybieranych opcji w dekoracji wnętrz kuchennych ze względu na swoją wysoką funkcjonalność i estetykę.

Panele szklane do kuchni

Panele szklane do kuchni szturmem wdarły się niedawno na rynek wnętrzarski i jak dotąd utrzymują się w czołówce najchętniej wybieranych materiałów kuchennych, a to ze względu na swoją odporność i wytrzymałość z jednej i estetykę z drugiej strony. Nowoczesne panele szklane do kuchni to rozwiązanie funkcjonalne i bardzo atrakcyjne wizualnie. Ma, jako materiał wykończeniowy, także szereg innych zalet. Jedną z najważniejszych jest efekt optycznego powiększenia pomieszczenia. Pojawia się on dzięki temu, że panel ma gładką powierzchnię i odbija światło. Ale można go jeszcze wzmocnić poprzez zindywidualizowanie panelu z zastosowaniem odpowiedniej grafiki. Może to być krajobraz z odległym horyzontem, panorama miasta, czy uliczka z daleką perspektywą, które dadzą efekt otwierającej się tuż za naszymi szafkami przestrzeni.

Panele hartowane do kuchni typu Opti White

Co oznacza nazwa Opti White? Szkło tego typu tym różni się od innych, że w trakcie produkcji nie zostało wzbogacone żadnymi barwiącymi je dodatkami (na przykład związkami żelaza). Określenie Opti White gwarantuje nam, że tafla jest całkowicie bezbarwna. Panel szklany do kuchni Opti White oferowany w sklepie Alasta jest wykonany z całkowicie przeźroczystego szkła. Tego rodzaju panele W ofercie naszego sklepu mają grubość 6 mm i wykonane są ze szkła hartowanego ESG

Są trwałe i bezpieczne, odporne na zarysowania i wysoką temperaturę. łatwo też utrzymać je w czystości, wystarczy ściereczka i lekki detergent do szyb, by zabrudzona tafla z powrotem lśniła czystością.

Panele hartowane do kuchni ze zindywidualizowanym wzorem

Panele szklane do kuchni wysoko cenione są między innymi ze względu na swój walor dekoracyjny. Aranżacja wnętrz z ich pomocą wydaje się bardzo prostym zadaniem, tym bardziej, że grafikę, jaka znajdzie się na panelu możemy zindywidualizować.

W sklepie Alasta dostępne są hartowane kuchenne panele szklane z wzorem graficznym wtopionym w szkło w technologii pieca próżniowego. Panel wykonany jest w technologii laminacji w piecu próżniowym. W ofercie sklepu Alasta można znaleźć pełną gamę wzorów na panele szklane do kuchni w najróżniejszych stylistykach, w tym między innymi panele szklane do kuchni 3d, panele z wzorami abstrakcyjnymi czy z dyskretnymi, regularnymi deseniami w różnych kolorach.

Panel szklany do kuchni – wzory do każdego wnętrza!

Jak dobrać wzór odpowiedni do naszego wnętrza? Kierujmy się w tym względzie przede wszystkim naszymi upodobaniami. Wybierzmy panel w kolorach, które lubimy, z motywami, które pozytywnie nam się kojarzą – czy będą to konie, kawa czy cytryna. Grafika na panelu może prezentować ważne życiowe sentencje, może też naśladować określoną fakturę lun materiał, na przykład marmur czy mur z cegieł. Może też abstrakcyjnie zestawiać kolory. Panel może być pokryty regularnym deseniem lub nieregularnymi plamami barw. Wybór jest bardzo duży.

Panele hartowane do kuchni – montaż

Zamawiając panele szklane do kuchni można zdecydować się na ich samodzielny montaż. W sklepie Alasta oferujemy Państwu jako dodatek do paneli szklanych zestaw do ich montażu, dzięki któremu możliwe jest szybkie i bezpieczne zainstalowanie szkła hartowanego na ścianie. Szkło po przykręceniu przylega bezpośrednio do ściany, dzięki czemu dużo łatwiej jest utrzymać czystość w tych rejonach kuchni.

Wybierz kategorie

Sortowanie:

Instagram

Zobacz więcej