Szkła kuchenne na ścianę 

Wykończenie ściany między blatem a szafami panelem ze szkła kuchennego jest coraz bardziej popularne w nowoczesnych kuchniach. Zamiast kupować i kłaść płytki, można sięgnąć po szklane płyty kuchenne i zaoszczędzić na kosztownym remoncie. Każdy panel z nadrukiem jest wykonany na indywidualne zamówienie. Pod podany wymiar najpierw dopasowuje się grafikę, a następnie wydruk aplikuje na szkło. Do dyspozycji są setki wzorów o zróżnicowanym stylu i kolorystyce.

Panel szklany – nowoczesna alternatywa dla glazury 

Wykończenie kuchennych ścian to nie tylko kwestia estetyki. Ściany w kuchni, zwłaszcza te nad zlewem i kuchenką, narażone są na uszkodzenie i zabrudzenia. Na ich wygląd wpływa pryskający z kuchenki tłuszcz, para wodna, resztki przygotowywanych potraw. Dlatego też trzeba je wykończyć w taki sposób, aby łatwo było zabrudzenia usunąć, a ściany w dalszym ciągu zachowały niezmieniony wygląd. Panele szklane z grafiką to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnej glazury w kuchni lub łazience. Najnowszym trendem w aranżacji wnętrz jest zastosowanie paneli szklanych ściennych, a także szklanych frontów meblowych. Dzięki możliwości wykonania swojej własnej grafiki, zdjęcia lub wybraniu spośród naszej bazy oryginalnych wzorów, panele szklane nadają indywidualny charakter Twoim wnętrzom.

Nasze szklane panele dekoracyjne powstają w wyniku trwałego zespolenia trzech warstw – szkła, folii EVA oraz aplikacji z nadrukiem wysokiej rozdzielczości w procesie laminowania. Laminowanie przeprowadzamy w kontrolowanych warunkach temperaturowo-czasowych poddając przygotowany wkład działaniu próżni. W ten sposób otrzymujemy szkło bezpieczne, które dzięki stopionej folii EVA nie pozwala na rozprysk ostrych kawałków szkła nie dając możliwości zranienia.

Produkowane przez nas dekoracyjne szkło posiada szereg zastosowań, między innymi: wypełnienie frontów meblowych, panele dekoracyjne (do kuchni, biur, łazienek, itp.), wypełnienie drzwi szaf przesuwnych, drzwi szklane, elementy fasad, daszki szklane, blaty, kabiny prysznicowe, ścianki działowe, nowoczesne obrazy.

Panele szklane posiadają niewątpliwie wiele walorów min. są:
– eleganckie, estetyczne
– łatwe do utrzymania w czystości, nie posiadają fug,
– dostępne w rozmiarach i kształtach dostosowanych do potrzeb i lokalizacji,
– robione dla każdego klienta na indywidualne zamówienie,
– zdobione własną grafiką/ fotografią lub grafiką wybraną z naszych zbiorów,
– odporne na wilgoć, zarysowania, wysokie temperatury.

Estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości 

Szkło kuchenne jest uniwersalnym materiałem, dzięki temu nadaje się do wielu zastosowań. Panele bardzo łatwo utrzymać w czystości. W porównaniu z glazurą myje się je szybciej i znacznie wygodniej. Przede wszystkim panele kuchenne ze szkła hartowanego stanowią jedną całość bez widocznych łączeń. W przeciwieństwie do płytek z fugami, w które wnika brud i tłuszcz. Wybierając szkło na ścianę do kuchni, można zaoszczędzić sobie sporo pracy podczas sprzątania.

Czasami zdarza się, że klienci mają wątpliwości, czy tego rozwiązanie jest bezpieczne. Zrobiono wiele testów, które wykazały, że szyby kuchenne na ścianie i frontach nie stwarzają zagrożenia. W procesie produkcyjnym stosuje się sprawdzone technologie i dokłada starań, by finalny wyrób był w 100 proc. zadowalający pod każdym względem – także bezpieczeństwa w użytkowaniu. Panel składa się z trzech warstw i jest bardzo dobrze zalaminowany. Dzięki temu, że cała powierzchnia szyby jest pokryta folią, szkło podczas uderzenia nie rozpryskuje się na drobne kawałki. Folia trzyma szybę w jednej tafli nawet przy poważnym uszkodzeniu.

Szkło kuchenne na ścianę w formie paneli, frontów szafek, a także drzwi jest chętnie wykorzystywanym materiałem do aranżacji wnętrz. Ponadczasowe, estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości powierzchnie szklane dodają pomieszczeniu lekkości i nowoczesnego charakteru. Sprawdzą się w kuchni, jako okładzina na ścianę i eleganckie fronty szafek wiszących.

Skontaktuj się z nami lub sprawdź ofertę https://alasta.pl/kategoria-produktu/hartowane-panele-kuchenne/

mail: biuro@alasta.pl
tel1: +48 538 012 767
tel2: +48 662 872 404