Balustrady szklane samonośne – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jednym z elementów, którego nie może zabraknąć w domu lub mieszkaniu każdego miłośnika nowoczesnej architektury, są balustrady samonośne szklane. Ich zaletą jest nie tylko atrakcyjny wygląd, lecz także funkcjonalność. Z jednej strony pozwalają bowiem na pełne wyeksponowanie bryły budynku, z drugiej zaś ułatwiają zachowanie kontaktu z otoczeniem. To uniwersalne i ponadczasowe rozwiązanie, zapewniające praktycznie nieograniczoną swobodę w projektowaniu. Transparentny materiał umożliwia wykorzystanie naturalnego światła, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo estetycznie.

Balustrady szklane samonośne są wykonane ze szkła laminowanego, hartowanego. Wypełnienia szklane konstrukcji balustrad ze szkła laminowanego (szkło+eva+szkło). Przedstawiamy nowoczesne szklane systemy balustradowe z wykorzystaniem wysokiej jakości słupków, uchwytów do szyb, łączników, pochwytów, listew przypodłogowych i innych akcesoriów. Nasz produkt znajduje zastosowanie przy realizacji balkonów, klatek schodowych, tarasów, antresoli.

Czym jeszcze wyróżniają się tego typu rozwiązania?

Szklane balustrady samonośne zostały stworzone z myślą o osobach, którym marzą się niestandardowe rozwiązania i chcą zrealizować własną wizję aranżacyjną. Tego typu modele stanowią najlepszy wybór ze względu na możliwość wszechstronnego wykorzystania i dopasowania do indywidualnego stylu. Choć najczęściej są wybierane przez miłośników nowoczesnych aranżacji, w zasadzie można wykorzystać je także w wielu innych stylach, np. typowo minimalistycznym czy skandynawskim. To dobra opcja nie tylko do budynków mieszkalnych, ale również biurowych. Wykonanie ze szkła sprawia, że całość prezentuje się bardzo elegancko i stylowo, a jednocześnie jest stosunkowo łatwa do utrzymania w czystości. Balustrady szklane samonośne z pewnością spodobają się osobom, dla których ważny jest komfort użytkowania i nie chcą poświęcać dużo czasu na czyszczenie. Aby pozbyć się zabrudzeń, wystarczy płyn do szyb i miękka szmatka lub papierowy ręcznik.

Montując szklane balustrady w domu lub mieszkaniu, można liczyć na efekt optycznego powiększenia wnętrza. Rezultat zostanie spotęgowany zwłaszcza w pomieszczeniach urządzonych w duchu minimalizmu, gdzie duża ilość wolnej przestrzeni ma kluczowe znaczenie. Tego typu elementy wyposażenia zachwycają swoją prostotą, przez co znakomicie komponują się z różnymi dekoracjami i meblami. Na uwagę zasługuje również fakt, iż balustrady przyczyniają się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, co ma szczególnie istotne znaczenie w domach i mieszkaniach, w których znajdują się dzieci.