Tak jak sama nazwa mówi szkło jest barwione w masie. Najczęściej stosowanymi kolorami oraz najbardziej lubianymi przez naszych klientów są kolory: brąz oraz grafit.
Główną zaletą tego szkła jest dekoracja która wygląda bardzo efektownie a także ograniczenie przenikania światła które można wykorzystać na różne sposoby.

4 mm 5 mm 6 mm 8 mm 10 mm
Brąz Brąz Brąz Brąz Brąz
Grafit Grafit Grafit Grafit Grafit
Zieleń Zieleń
Niebieski
Reflex brąz Reflex brąz
Reflex grafit
Ciemny grafit Ciemny grafit
Rodzaje szkła

Szkło barwione w masie

Szkło barwione jest efektownym materiałem, chętnie wykorzystywanym do aranżacji nowoczesnych wnętrz. Akcesoria wykonane ze szkła z kolorowymi refleksami dodają pomieszczeniu lekkości i futurystycznego wyglądu. Chcesz urządzić nowocześnie dom, sklep, firmę lub inny lokal użytkowy? Wybierz szybę Antisol i stwórz oryginalną dekorację, która przyciąga uwagę i doda każdemu pomieszczeniu indywidualnego charakteru.

Temperatura latem osiąga coraz wyższe pułapy. Odczuwają to zwłaszcza użytkownicy mocno nasłonecznionych pomieszczeń. Rozwiązaniem jest zasłanianie okien żaluzjami, markizy, klimatyzacja lub przyciemnione szyby. Z tego typu rozwiązań można korzystać zarówno w lokalach mieszkalnych, jak i użytkowych np. w restauracjach, salonach kosmetycznych lub projektując pomieszczenia w firmie dla pracowników i klientów. Szyby Antisol subtelnie ograniczają przenikanie światła. Efekt można wykorzystać do obniżenia temperatury i na różne inne sposoby, w zależności od potrzeb i inwencji projektanta.

Szkło przeciwsłoneczne i dekoracyjne 

Szkło Antisol jest stosowane co celu ochrony przed nadmiernym słońcem i w celach dekoracyjnych. Przyciemnione szyby pochłaniają promieniowanie świetlne. W wyniku tego działania w budynku pomieszczenia z dużą ekspozycją na słońce nie nagrzewają się tak intensywnie. W zależności od grubości szyby mamy do wyboru różne kolory (tabela). Antisol szary w odcieniu grafitowym jest dostępny w taflach o grubości od 4 do 10 mm.

Przyciemniana szyba powstaje w trakcie przetwarzania zwykłego szkła float na szyby i dodania podczas tego procesu do masy szklanej wybranego barwnika. Intensywność zabarwienia wynika z grubości tafli szkła – im grubsza szyba, tym szkło odznacza się intensywniejszą barwą i większymi walorami przeciwsłonecznymi. Jeżeli masz pytania i potrzebujesz pomocy podczas wyboru szkła barwionego lub innych produktów, skorzystaj z okienka czatu na stronie. Wystarczy rozpocząć rozmowę i sformułować pytanie do konsultanta, aby uzyskać wyczerpującą odpowiedź.