Szkło gładkie, przeźroczyste i co najważniejsze przy tym rodzaju szkła, odbarwione. W porównaniu do szkła float, nie widać zielonkawego zabarwienia.
Szkło OptiWhite ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest jak najlepsze odwzorowanie kolorów oraz jak najwyższy stopień przeźroczystości.

Grubości szkła
4 mm 5 mm 6 mm 8 mm 10 mm 12 mm 15 mm

szkło optiwhite
lustro optiwhite +
optiwhite szkło +
optiwhite czy float +
szkło opti +
podświetlane szkło +
szkło optiwhite na wymiar

Super przeźroczyste szkło OptiWhite 

Obniżona zawartość żelaza powoduje, że szkło OptiWhite jest bezbarwne i superprzezroczyste. Zwykłe szkło float ma lekko zielonkawy odcień, który w szkle Opti, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, został całkowicie wyeliminowany. Czyni to taflę szkła materiałem o najwyższych współczynnikach przepuszczalności światła i energii słonecznej. Kolory widoczne przez tego typu szyby są jak najbardziej realne, a czyste barwy nie zmieniają swojego odcienia.

Projektanci wnętrz stają przed wyborem – OptiWhite czy float? W porównaniu ze zwykłym szkłem wariant przeźroczysty sprawdza się wszędzie tam, gdzie pożądane jest neutralne zabarwienie. Gdy widoczne mają być krawędzie tafli szklanych, tego typu surowiec przycięty na wymiar, pozwala na zachowanie 100 proc. transparentności. OptiWhite to szkło, które znajdując zastosowanie szczególnie w sytuacjach, gdy estetyka i przejrzystość mają duże znaczenie.

Gdzie stosuje się tego typu rozwiązania? Są one używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Podlegają wszystkim typom obróbki technologicznej, są cięte na wymiar i stanowią wysokiej jakości elementy aranżacji, także jako podświetlane szkło lub lustro OptiWhite,

100 proc. transparentne tafle szkła na wymiar 

Transparentne w 100 proc. szkło OptiWhite na wymiar stosuje się wszędzie tam, gdzie zielona poświata zwykłego szkła typu float jest niewskazana ze względów estetycznych. Na tle białych ścian wyłożonych glazurą, np. w łazience, znacznie lepiej prezentuje się kabina prysznicowa czy parawan na wannę wykonany ze szkła OptiWhite. Podobnie w pomieszczeniach z białą farbą czy okładziną na ścianach (biura, gabinety lekarskie, placówki handlowe) szklane drzwi lub inne elementy architektoniczne prezentują się lepiej bez zielonkawego odcienia.

Nowoczesne i odpowiadające najnowszym trendom półprodukty i gotowe wyroby ze szkła znajdziesz posegregowane w kategorie w naszym sklepie. Szkło jest atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, eleganckim i ponadczasowym, dlatego klienci chętnie wybierają je do swoich wnętrz. Jeżeli masz pytania, skorzystaj z okienka czatu na stronie.